Z zawodu jestem inżynierem administratorem IT. Zajmuję się administracją serwerami, klastrami hostingowymi, urządzeniami sieciowymi Cisco, infrastrukturą IT, itp.

Urodziłem się w Lublinie w 1977 r. W dzieciństwie uczęszczałem do szkoły podstawowej nr 30 przy ul. Nałkowskich. Od dziecka wykazywałem zdolności w kierunku nauk ścisłych takich jak matematyka, fizyka, elektronika, informatyka, mechanika, lotnictwo. W związku z czym na swoją szkołę średnią wybrałem Technikum Mechaniczne w Świdniku o profilu lotniczym - kierunek: "Budowa płatowców i śmigłowców".

Po ukończeniu technikum i zdaniu matury nastąpił dynamiczny rozwój informatyki, która mnie zafascynowała. W związku z czym samodzielnie nauczyłem się administracji serwerami, sieciami i urządzeniami CISCO, co po krótkim czasie pozwoliło mi otworzyć własną firmę świadczącą usługi w dziedzinie IT. W międzyczasie skończyłem niestacjonarne studia inżynierskie o profilu informatycznym, a następnie podjąłem dalszą naukę na Politechnice Lubelskiej - studia magisterskie o specjalności "Sieci informatyczne". Swoje umiejętności administracji serwerami rozwijałem przez wiele lat, świadcząc usługi dla wielu firm w tym serwerowni i dostawców hostingu. Swoje pierwsze kroki stawiałem w dystrybucji Linux Slackware, następnie RedHat, Fedora, Progeny, Suse, Centos, Ubuntu, OpenWRT. Moją podstawową dystrybucją, której używam na co dzień i rekomenduję klientom jest Debian. Administruję również serwerami opartymi o system FreeBSD oraz Windows. Obecnie nadal prowadzę działalność gospodarczą świadczącą pełnozakresowe usługi outsourcingowe w obszarze IT.

Prywatnie jestem wegetarianinem od 16 roku życia, ze względów etycznych i zdrowotnych, a od połowy 2016 roku jestem weganinem. Decyzję dotyczącą przejścia na wegetarianizm, a następnie na weganizm podjąłem po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw oraz w celu życia w zgodzie naturą i własnym sumieniem. Zarówno ważne są dla mnie powody etyczne jak i zdrowotne. Jestem przeciwnikiem wykorzystywania zwierząt, a tym bardziej sprawiania im cierpienia i ich zabijania, ponieważ nie jest to potrzebne do prowadzenia zdrowego życia. Wegetarianizm pozwala ponadto spojrzeć głębiej na kwestie filozoficzne i etyczne dotyczące sprawiania cierpienia innym, rozwijania empatii, współczucia oraz prowadzenia harmonijnego życia w zgodzie z naturą.

Wegetarianizm, a tym bardziej weganizm, pod warunkiem odpowiedniego zbilansowania diety i pod warunkiem zadbania o pewne indywidualne aspekty związane z osobistymi uwarunkowaniami genetycznymi, jest na pewno dietą bardzo zdrową, wydłużającą życie i odmładzającą. Prawidłowo zbilansowana dieta ponadto może działać profilaktycznie zapobiegając i chroniąc przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi, a nawet wspomagać ich leczenie jeśli takie występują. O tym wszystkim postaram się pisać na niniejszym blogu odnosząc się do badań i odkryć naukowych potwierdzających pro zdrowotne aspekty diety wegetariańskiej i wegańskiej. Jednakże będą to tematy raczej poboczne.

Główną tematyką mojego bloga będą tematy związane z informatyką, administracją serwerami, pisaniem oprogramowania oraz skryptów administracyjnych.

Konrad Komada

Dane kontaktowe do mnie można znaleźć na witrynie www.komada.org

Dane kontaktowe do mojej firmy można znaleźć na witrynie www.xunix.pl

tel: ++(48) 729-012-712

Skype: konrad.komada

Profil Google Plus: https://plus.google.com/u/0/106795331037428028838/posts